Žít srdcem

25.3.2019
Smart Network

ŽÍT SRDCEM

Je jedno kolik mi je let, můžu být mladý nebo starý a je jedno kdy to uchopím. Důležité je, že se tak stane. Co? Uvědomění, že já sám jsem pro sebe ten nejdůležitější, protože nikdo za mne nemůže nic v mém životě změnit. Je jen mé rozhodnutí, co se svým životem udělám. Pokud žiji vnějším světem a vidím, kam se spotřební společnost ubírá, je to k pláči a beznadějnému zoufalství typu: Copak to ti lidé necítí? Co je to za kvalitu života, honit se pouze za majetkem a nevědět, že v rozhodný okamžik svého života si stejně s sebou nic z to nevezmu?Nechť si každý dělá co chce a pokud ho způsob honění se s klapkami na očích uspokojuje, nic proti tomu, ale potom se naskýtá otázka: K čemu ten život vlastně je? Zvláště pak, když se domnívám, že je jen jeden. Dobře, děti - pokračovatelé rodu, ale co já? Co po mně zbude vyjma nich, až tu nebudu? Budu jen milou vzpomínkou v srdcích lidí, co mne znali? S jakým pocitem budu odcházet z tohoto světa? Mám čistý stůl, aby vzpomínka na mne mohla být zářivá? Mám odpuštěno vše všem a odpustili mi ostatní, pokud jsem jim vědomě či nevědomě ublížil? Mám odpuštěno sám sobě? Žil jsem celý život v radosti z života jako takového? V uspokojení, z dobře vykonané práce, z pomoci a užitečnosti pro své okolí, ale také především pro sebe? K čemu mi posloužilo mé zrození v tomto životě a posunul jsem se ve svém vývoji někam k pochopení kvality života? Pokud ano, pak vím, že v dalším pokračování své jsoucnosti jsem si připravil lepší podmínky pro své bytí, než v tomto životě tady a teď.

Nebo cítím vyhoření? Co začít hned? Ještě stihnou pochopit kdo jsem ve své podstatě a otevřít své srdce tak, aby mohla ke mně promlouvat moje duše? Nekřičí, jako vnější svět a je ke mně vlídná, neboť ví, co mě udělá největší radost v mém uspokojení potřeb mého ducha, potažmo i fyzického těla. Má to celé jen jeden háček. Slyším tu tichou zprávu své duše? Nebo domněnky z mého mozku podložené zkušenostmi bloků a programů mi brání, abych poslechl a něco zásadního ve svém životě změnil? Mohou být i podloženy zkušenostmi mých předků. Mám dostatek odvahy risknout změnu? Co nejhoršího se může stát, když to udělám a vyjdu ze své komfortní zóny? Co je to za zónu, jsem v ní šťastný, nebo mě spoutává strach z něčeho nového a stereotyp? Ještě nikdy nikdo nevytvořil nic světoborného ze svého strachu. Stačí se podívat kolem. Tak co, půjdu do změn, které mi nabízí něco nového a já přijmu tu výzvu? A tak mám šanci se naučit: Mít se kvalitně rád!

Potřebujete pomoct a vhodnými otázkami si sami přijít na to kdo jste? Pak mě můžete kontaktovat na: www.sedlmajerova.cz

Jana Sedlmajerová

Jana Sedlmajerová

Další články

Smart Network
Smart Fotoreportáž z oslavy 3. narozenin Smart Networku Chcete si společně s námi zavzpomínat na oslavu 3. narozenin Smart Network? Podívejte se na krásné fotky z natáčení videa i samotné oslavy.
Detail článku
Smart Network
Smart Představujeme moderátorku business akcí v Brně: Michaela Drábková Představujeme Vám moderátorku brněnských business akcí. Je to milá a usměvavá Michaela. A co nám na sebe v rozhovoru prozradila?
Detail článku
Smart Network
Člen Začleňování osob se zdravotním postižením do společnosti Jaká je úroveň komunikace veřejnosti s lidmi se zdravotním postižením a jaké jsou jejich zkušenosti s komunikací, bylo prezentováno u kulatého stolu na Magistrátě města Brna koncem dubna letošního roku.
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

KONTAKT

Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 02607450, DIČ: CZ02607450
Smart Network Úhrada vstupneho na akce: 2700633772/2010
Smart Network Loosova 578/9, Lesná,Brno, 638 00
Smart Network Provozovna: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)
fb tncz linked in google fb warengo google

aplikace Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb aplikace