Tipy na skvělou networkingovou schůzku

15.1.2021
Smart Network

Chcete si užít networkingovou schůzku bez stresu, nervů a vytěžit z ní naprosté maximum?

Věříme, že ostřílení Smarťáci již dobře znají naše tipy na networkingovou schůzku a jistě je mají v praxi vyzkoušené a ví, že se podle nich řídit opravdu vyplatí. Pro ty, kteří s networkingem teprve začínají, nebo jim schůzky nefungují jak by měly, máme v tomto článku shrnuté tipy, které by měl každý pro úspěšnou schůzku dodržovat. 

 

 0000001829.png

Jak tedy na to? Pro úspěšnou networkinogovu schůzku doporučujeme dodržovat těchto 8 jednoduchých zásad:

  • Přijdu včas a na správné místo. Před schůzkou se připravím a zjistím, kde se schůzka koná, jak se na místo dopravím, kde případně zaparkuju, nebo jak se dopravím pomocí místní dopravy. Podle toho přizpůsobím čas určený na cestu a nezapomenu počítat s rezervou.
  • Schůzku si ideálně naplánujeme na 90 minut a postupujeme dále tak, že vy i člověk, se kterým se máte potkat, budete hovořit zhruba půlku dané doby. V ideálním případě by měl mezi oběma stranami vzniknout poměr 50:50.
  • Využijte maximálně společně strávený čas a věnujte druhému svou pozornost. Ukažme tomu druhému, že nasloucháme a hlavně vnímáme, co říká. Dejme mu najevo, že si vážíme jeho času, který věnuje nám a našemu setkání.
  • Ze získaných informací vytváříme výstup. Tedy shrneme schůzku a domluvíme se na potenciální spolupráci, popřípadě pokud nemáme hned možnost spolupracovat, zůstaneme v kontaktu a v případě potřeby anebo změny situace můžeme toho druhého hned kontaktovat.
  • Nikdy nevíme, co se za danou osobou skrývá a co všechno nám může nabídnout, proto nikoho dopředu neodsuzujeme a setkáme se doslova každý s každým. Nedíváme se na člověka pouze jako na jednu osobu, protože za každým je celá síť kontaktů a dalších lidí. To, že dotyčný nenabízí co hledáte neznamená, že nezná někoho, kdo vám může pomoct.
  • Na networkingové schůzce primárně neprodáváme. Spíše než na přímý prodej navazujeme kontakty a budujeme dlouhodobé vztahy. Nikdo nechce koupit produkt hned od někoho, koho ani nezná. Proto dáme prostor primárně pro seznámení a vzájemnému naslouchání a prodej necháme případně na příští schůzku. 
  • V průběhu schůzky si píšeme poznámky. Nejen že tím projevím o druhého zájem, ale také se k nim můžu kdykoliv vrátit a mohou mě napadnout myšlenky, které mě na schůzce hned nenapadly. 
  • Nikdy není šance udělat znovu první dojem. Proto u schůzky dbáme na svou image, která prezentuje jak vás, tak vaši práci. 

 

Pokud se těmito zásady budete držet, máte zaděláno na úspěšnou a produktivní networkingovou schůzku. Není to zas tak složité. Co říkáte?

 

Bc. Kateřina Sedláčková

Další články

Smart Network
Člen SPORTOVNÍ DEN MYJÓMI 2016! Přestože se pomalu blížíme ke konci roku, léto nás již opustilo, tak jsem si dovolil zavzpomínat na letní horka, kdy se pořádal Sportovní den MYJÓMI. Rádi bychom se s Vámi podělili o nevšední zážitky. Proto čtěte dál.
Detail článku
Smart Network
Člen Inspirujte se módními trendy na Black & White Night 14.5.: Krásné modelky, inspirativní móda, nejnovější trendy, doplňky a šperky. To je neformální módní galavečer Black & White Night V, který si pro Vás připravila již popáté modelingová a produkční agentura FS Production s.r.o
Detail článku
Smart Network
Člen MODERNÝ INOVATÍVNY SPOSOB PLATIEB CEZ MOBILNÝ TELEFÓN S INTEGROVANÝM VERNOSTNÝM PROGRAMOM BONOPAY Amália Glížová představuje program BonoPay. Získejte další výhody nejen pro své podnikání!
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

Smart NetworkKONTAKT

info@smart-network.cz Smart Network
+420 775 649 843 Smart Network
Informace o používání cookies Smart Network
Spisová značka: C 81849, vedená u Krajského soudu v Brně Smart Network
GDPR
Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 02607450, DIČ: CZ02607450
Smart Network Sídlo: Loosova 578/9, Lesná,Brno, 638 00
Smart Network Úhrada vstupného na akce: CZK: 2700633772/2010 EURO: 2701690402/2010
Smart Network Kancelář: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)
fb tncz linked in google fb warengo google

aplikace Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb aplikace