SLEZSKÁ DIAKONIE V BRNĚ…PROTIMLUV?

14.12.2014
Smart Network

Slezská diakonie je 3. největším poskytovatelem sociálních služeb v České republice. Jako nestátní nezisková organizace funguje od počátku devadesátých let a do Jihomoravského kraje se rozrostla pobočkou Úseku Brno. Zatímco organizace má velice široký záběr pomoci osobám v nouzi, v Jihomoravském kraji cílíme na systematickou pomoc rodinám dětí a mladistvých s handicapem. Vážíme si rodičů, kteří se rozhodli poskytnout domov svému dítěti i přesto, že vždy bude „trochu jiné“. 

Středisko Rané péče DOREA provází prostřednictvím poradkyň rodiny dětí s tělesným, mentálním nebo kombinovaným postižením a s ohroženým psychomotorickým vývojem do 7 let věku. Je to jedno z nejtěžších období rodiny i jejich blízkých, kdy se musí vypořádat se skutečností neplánované změny ve směřování svého života. Poradkyně se s rodinami pravidelně vídají v jejich přirozeném prostředí a pomáhají rodičům zorientovat se v situaci díky poskytnutým informacím, naslouchajícímu „uchu“ i konkrétní pomoci v rozvoji schopností a dovedností dítěte.

Středisko ELIADA navazuje na zmiňované služby osobní asistencí a odlehčením v náročné celodenní péči o dítě či dospívajícího se specifickými potřebami.

Veřejná sbírka na pomoc rodin dětí se specifickými potřebami

PANENKA BERTA A PANÁČEK HUGO

Smyslem prodeje panenek je získat finance potřebné k realizaci doplňkových aktivit souvisejících se začleňováním rodin dětí a dorůstající mládeže s těžkým zdravotním handicapem do společnosti

Jedná se především o:

  • zakoupení rehabilitačních, kompenzačních a didaktických pomůcek
  • cílenou a systematickou arteterapii a canisterapii pro děti se zdravotním znevýhodněním
  • realizaci osobní asistence zajišťující možnost účastnit se vzdělávacích, rozvojových i volnočasových aktivit 
  • mzdu na lektory, náklady na osvětovou kampaň pro širokou veřejnost s cílem přiblížení zdravotního handicapu jako předcházení šikaně a usnadnění přijetí v integraci
  • pořádání akcí a konkrétních činností vedoucích ke zvyšování kompetencí rodičů i samotných klientů

Panenky navrhla speciálně pro tento účel designérka Mgr. Jana Marvánová a každý kus je originál. Sama maluje výraz každé bytůstky a společně vybíráme barevné kombinace figurek.

Klademe důraz na výběr materiálů s ohledem na životní prostředí, proto jsou veškeré látky přírodní, vnitřní výplň tvoří duté vlákno.

Podporujeme také myšlenku zaměstnávání osob se specifickými potřebami a recyklaci materiálů, proto na výrobě panenek spolupracujeme s firmou „Libuše – renesance oděvů“. Majitelka firmy paní Libuše přijímá od zákazníků nepotřebné oděvy a textilní výrobky a přetváří z nich nové modely nebo jinak využitelné originální produkty. Ve své dílně nachází uplatnění i pro lidi s různými typy handicapu, čímž navazuje na naši snahu učinit je samostatnými a nezávislými občany v co největší možné míře.

Panenky nám šije z nových materiálů, ale na přání klientů zhotovujeme i některé kusy z recyklátů. Všechny látky jsou důkladně vyprány a připraveny pro své využití.

Každou zakoupenou panenkou přispějete celou částkou 249,- Kč na dobrou věc. Odpočítáváme pouze náklady na výrobu. Potěšíte nejenom obdarovaného, ale i některé z osmdesáti dětí, které využívají podpory rané péče, osobní asistence a odlehčovacích služeb Slezské diakonie v jihomoravském kraji.

Panenky a panáčky můžete zakoupit na www.eliada.cz, v kamenných provozovnách v Brně (uvedeno na webových stránkách). Komunikační mail je: eliada@dorea.cz. Přispět můžete i na číslo účtu sbírky: 107 – 8217490297/0100.

DĚKUJEME, ŽE V TOM FRČÍTE S NÁMI.

Panenky a panáčky si můžete také nakoupit na VÁNOČNÍM NETWORKINGOVÉM VEČÍRKU společnosti Smart Network Business Center, které jsme se stali letos členy. Členství v hodnotě 17 545,- nám bylo darováno, za což chci i tímto článkem poděkovat a věřím, že nám pomůže zvýšit povědomí a také se dostat ke správným kontaktům. Tak na viděnou v pátek 19. prosince na večírku - vstupenky zde.

Zdeněk Kurica

Další články

Smart Network
Člen OP Prostějov a nákupy v něm...... Někdy se klienti bojí, občas neví co je čeká, ale co jim mohu slíbit je skvělý servis a úžasný tým lidí, který se o něj postará ve chvíli, kdy si úplně nejsou jistí.
Detail článku
Smart Network
Smart Fotoreport 2 - Vánoční večírek + video ze Záruky kvalit Z daňových přiznání zpět do pohody.
Detail článku
Smart Network
Člen Krátký tip č. 1 - Google Keep Rozjezd nové rubriky, krátkých tipů. Tentokrát na téma "úkolníček"
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

KONTAKT

Smart Network
info@smart-network.cz Smart Network
+420 775 649 843 Smart Network
www.smart-network.cz Smart Network
Facebook
Smart Network
GDPR
Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 02607450, DIČ: CZ02607450
Smart Network Úhrada vstupneho na akce: 2700633772/2010
Smart Network Loosova 578/9, Brno, 638 00
Smart Network Provozovna: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)
Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb