Rekonstrukce elektrických rozvodů v panelovém domě

17.9.2019
Smart Network

Rekonstrukce elektrických rozvodů v panelovém domě

Před započetím rekonstrukce elektřiny v panelovém domě, bych doporučil provedení revizní zprávy. Revizní technik elektro prohlédne a případně změří instalaci ve společných prostorách domu a navrhne v rámci revizní zprávy vhodná opatření. Odstranění možných hrozeb je jeden cíl, dalším může být zajištění vyšší bezpečnosti pro celý dům (to se dá dosáhnut protipožárními ucpávkami). Po dokončení všech elektroprací, bych doporučoval provedení revize elektroinstalace. Tím budete mít jistotu kvalitně provedené práce. V tomto ohledu doporučuji, aby revizi prováděl jiný subjekt, než ten, který práce prováděl.

Co se nejčastěji řeší při rekonstrukci elektrických rozvodů v domě?

Revizní technici nejčastější doporučují výměnu hliníkového páteřního vedení domu za měděné. Toto nejčastěji revizní technik označí, jako doporučení pro zlepšení. Doplnění krytí, bývá revizními techniky často doporučováno. Co to znamená?  Ve společných prostorách domu jsou místa, kde se můžete dotknout "živé" části instalace. Tím se myslí, že může dojít k úrazu elektrickým proudem. Výměna hliníkových vodičů k hlavnímu jističi. Toto znamená, že od páteřního vedení (hlavního) jsou k hlavním jističům přitaženy hliníkové vodiče a je doporučena jejich výměna za měděné. Měděné vedení je bezpečnější, protože nemění svoji strukturu.

Jak dlouho trvá rekonstrukce elektroinstalace?

Zde záleží na schopnostech elektroinstalační firmy. Dle mých zkušeností by neměla odstávka být delší než jeden den pro výměnu páteřního vedení. U drobnějších výměn, jako je výměna přívodního vedení k hlavnímu jističi hovoříme o hodině práce.

Je nutné mít pro rekonstrukci elektroinstalace stavební povolení?

Pro toto není nutné mít stavební povolení, za předpokladu, že se nemění způsob užívání.

Ceny revizí elektro?

Cena revize elektroinstalace se pohybuje kolem 2 000 Kč, ale samozřejmě záleží na každém revizním technikovi. 

 

Elektřina funguje, když se na ní pracuje. 

Petr Špetlík

Další články

Smart Network
Smart Partnerství se Smart Network - zaručená exkluzivita Máte zájem o získání exkluzivní reklamy na hlavní stránce našeho webu? Chcete získat exkluzivitu? Informujte se o této možnosti právě v tomto článku.
Detail článku
Smart Network
Člen Potřebujete catering pro firmu či soukromou párty? CATERING MITROVSKI je tady pro Vás. Pokud jste se již potkali z cateringem od Catering Mitrovski například na večírku Smart Network nebo jinde, víte že to děláme dobře. Našim motem je naplnit představy zákazníků. Pokud Vás to zaujalo pojďte se podívat dál.
Detail článku
Smart Network
Smart Jak zakončil networkingový rok Smart Network? Smart Network připravil pro své členy a hosty závěrečný networkingový vánoční večírek. Přečtěte si,co se tam dělo :-)
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

KONTAKT

Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 02607450, DIČ: CZ02607450
Smart Network Úhrada vstupneho na akce: 2700633772/2010
Smart Network Loosova 578/9, Lesná,Brno, 638 00
Smart Network Provozovna: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)
fb tncz linked in google fb warengo google

aplikace Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb aplikace