Realitní Blog – Příběh Kateřiny, 1. díl

11.5.2016
Smart Network

Dnes bylo vážně veselo. Pozítří mám zkoušku z mikroekonomie a chtěla jsem se aspoň chvíli učit v práci. Ale Moniku zrovna dneska chytl rapl a chce mít všechny faktury hotové do zítřka, tak jsem se pomalu nedostala ani na oběd.

Navíc mi dvakrát volala máma, kdy že to přijdu domů a že mám koupit rohlíky a že je potřeba vyprat ty záclony… Myslím, že tam ještě den vydrží viset, když to zvládají už minimálně půl roku. Jestli se rychle nedostanu pryč, zblázním se z ní. Už aby bylo nějaké to bydlení.

 

Včera jsme s Lukášem koukali na byt v Rosicích. Pořád na něj musím myslet. Je to 2 kk a bože, ta koupelna je úžasná, obrovská rohová vana i velké umyvadlo a pozlacené retro kohoutky. Úplně se vidím, jak si napustím plnou vanu a rochním se v pěně s knížkou a popíjím víno. Nebo že tam místo knížky zatáhnu Lukáše J.

Jenže je to trochu mimo naše finanční možnosti. Navíc je to možná vážně blbost jít v jednadvaceti do hypotéky, jak mi moje maminka nepřestává opakovat. Co když se rozejdeme? Brát se ještě nechceme, chci nejdřív dodělat školu a zkusit si s ním bydlet.

A nechci dopadnout jak Kamča – ta se nadšeně vdala za svého prvního kluka hned po maturitě a po třech letech se rozvádí. Aspoň že ještě nemají děti. Ale jsem zvědavá, co budou dělat s tím domkem. Musím s ní někdy zajít na kafe.

Ještě se mi líbí jeden byt v centru Brna a další v Modřicích. To jsou teda jen podnájmy. Nebo pronájmy? Nikdy nevím, jak se to správně jmenuje.

Pořád váhám, jestli kupovat nebo jít do nájmu. Asi by byl ten nájem pro začátek lepší. Jenže Lukáš je děsně hrrr, hned by chtěl všechno svoje a říká, že nechce zbytečně vyhazovat peníze z okna. To sice beru, ale je to radikální krok, a asi si nejsem úplně jistá, jestli s ním zůstanu celý život…

Ale nemám nejmenší chuť mu tohle uvádět jako argument pro nájem, ještě se zbytečně rozhádáme. Je mi s ním dobře, ale občas přemýšlím, že se k sobě vlastně moc nehodíme. První tři měsíce společného bydlení jsou prý největší zkouška, tak si říkám, že když to zvládneme, třeba si začnu být jistá. O víkendu máme válečnou poradu, tak probereme všechny možnosti a snad k něčemu inteligentnímu dospějeme.

A mimochodem, dnes mi volal, že pro mě má obrovské překvapení, ze kterého se zblázním. Až mám trochu strach se těšit, u něj člověk nikdy neví, jaká šílenost ho napadne...

 

Chcete vědět, jak bude příběh dále pokračovat?

Previdelně budeme přizpívat další články.

VITOM Group

Pavlína Vejmolová

Další články

Smart Network
členové Petr Špetlík: Jak oslovit ženu? Pánové, bojíte se oslovit ženu? Navázat konverzaci? Petr Špetlík pro Vás sepsal několik triků, díky kterým to pro Vás bude snazší! Přečtěte si celý rozhovor.
Detail článku
Smart Network
členové Kolečková kolekce od Button style jako stvořená pro B JOLLY Pro českou značku dětského oblečení & povlečení Button style pravidelně přiravujeme kreativní grafiku k tiskovinám. A vypadá to tak, že Button style šije vlastní barevnou kuličkovou kolekci pro B JOLLY.
Detail článku
Smart Network
členové VODA LÉČÍ I. - Mýty a realita. Cyklus o vodě kolem nás a v nás. Kupujeme potraviny v bio kvalitě, investujeme do wellness, fitness, živé stravy, ajurvédy… a co pijeme?
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

KONTAKT

info@smart-network.cz Smart Network
+420 775 649 843 Smart Network
www.smart-network.cz Smart Network
Facebook
Smart Network
GDPR
Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 02607450, DIČ: CZ02607450
Smart Network Úhrada vstupneho na akce: 2700633772/2010
Smart Network Loosova 578/9, Brno, 63800
Smart Network Provozovna: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)
Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb