Představení člena: Martin Luňák - Sales mentor

22.2.2017
Smart Network

Začal jste se intenzivně zabývat poradenstvím v oblasti prodeje. Vystupujete jako Sales Mentor. Co si pod tím můžeme představit?

Krásný den Vám i všem čtenářům tohoto rozhovoru. Ano je tomu skutečně tak v minulosti jsem byl spíše lektorem obchodních dovednostní a dneska působím primárně jako Sales Mentor a má to jednoduchý důvod – lidově se říká, že ryba smrdí od hlavy a já jsem si uvědomil, když jsem šel školit obchodní týmy, že pokud majitel/manažer chce po lidech něco co sám nedělá, nikdy to fungovat nemůže.

Proto jsem školení podstatně omezil a nyní školím primárně lidi svých klientů na mentoring a tahle kombinace nese skvělé výsledky.

 

Základem každého obchodu je vytvoření vztahu


Obchod je potřeba do každého podnikání – změnilo se za tu dobu něco nebo vše funguje stále stejně?

Před 10 lety v obchodě, když jsem začínal stačilo někomu říct ať se jde sejít a nebo mít o něco trošku zajímavější produkt než má, a bylo „vyhráno“. Dnes to funguje jinak a je potřeba tvořit dlouhodobé vztahy.

Bohužel se setkávám s tím, že nyní „akvizice“ probíhá po staru
„Dobrý den, protože máte ičo budete mít podnikatelský tarif, pošlete mi …. „  

To má za důsledek, že ten přirozený obchod, kdy Vám někdo něco doporučuje sám od sebe, protože je s tím spokojený, se absolutně vytrácí.

Příčina je velmi jednoduchá – není s ním dostatečně vytvořený vztah a obchod je celý jen založený na vztazích. Když si něco kupujete, tak si to kupujete od toho, s kým máte vztah jako s člověkem a vztah jako s odborníkem. Já takové vztahy vytvářím. 

 

Kdo je vaším klientem? Komu radíte?

Pochopitelně jen tomu, s kým mám vztah na takové úrovni, abych mu mohl radit.

Od živnostníků/freelancerů jako je například fotograf nebo kouč, přes lidi ve vedoucích pozicích, majitelé firem až po managment v korporátních firmách.

 

S čím můžete pomoci našim členům?

Když se s někým potkáme a neznáme ho, pokládáme si otázku "PROČ ZROVNA TY" a ne jiných XYZ lidí, na které mám vizitku nebo jsou na internetu.

Naše úspěšnost se pak odvíjí od toho jak se lidi s námi cití, tzn. Umět říct v čem jsem jiný!

 


Jak dlouho jste členem klubu Smart Network a co vás do tohoto klubu přivedlo?

Do klubu mě přivedla především zvědavost a komunita lidí, kteří se na takové akci scházejí. Se Smartem jsme oslavili nedávno první výročí a je nám spolu hezky.Pořádáte i semináře a kurzy pro veřejnost? Chcete nás na některý nejbližší pozvat?

Velmi rád. Otevřené kurzy požádám přibližně 1-2x za měsíc.  Témata a obsah kurzů najdete zde!

 

Reference spokojených klientů

"Po již jednom měsíci od školení a konzultacích od Martina se mé nově vzniklé firmě podařilo získat velkého nadnárodního zákazníka působícího v oblasti automotive. Hodnota celá zakázka se pohybuje v řádu vyšších statisíců. Na Martinovi oceňuji schopnost velmi konkrétní a užitečné rady pro překážky, které během získávání této zakázky nastaly a také oceňuji jeho morální podporu a povzbuzení v horších obdobích. Spolupráci s Martinem mohu jen doporučit."

Jáchym Důjka, CEO, Embrand, s. r. o.

 

"Martin Luňák byl 2 roky součástí naší UPC business divize. Vždy jí významně podpořil, a to zejména svými výbornými obchodními výsledky a zároveň aplikováním excelentních prodejních dovedností, které usnadňují práci obchodních zástupců. Vždy dokázal sám sebe motivovat a zároveň ostatní kolegy. Martin je obchodník, do kterého se vždy vyplatí a vyplatilo investovat, vždy bude mít dveře v UPC otevřené."

Jan Valek, Director of Soho and B2B care - UPC Česká republika, s. r. o.

 

 

"Jsi jeden z mála, co v dnešní době umí říci svůj názor a toho si na tobě vážím. Máš za sebou těžší i delší životní cestu, než řada padesátníků. Máš co předat a jde vidět, že si to užíváš! Martin to dělá jinak. Užijte si to."

Petr Mráz, Regionální ředitel Allianz

 

 

Martin Luňák - Sales Mentor

Další články

Smart Network
Člen PŘEDSTAVENÍ našeho člena Josefa Divokého Josef Divoký představuje svoje dvě oblasti podnikání a prozrazuje svou cestu.
Detail článku
Smart Network
Člen Paintball - zastřel Konciéře 14. 4. Přijďte se pobavit a zapotit se mnou na paintball. Už 14. dubna!
Detail článku
Smart Network
Smart VIDEO: Jak probíhá business akce? Náš klub navštěvují nejen stálí členové, ale také noví hosté. Jejich otázkou bývá, jak probíhá takové business ráno či večer? Natočili jsme profi 2 minutové video, které zodpoví všechny otázky. Podívejte se na něj!
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

Smart NetworkKONTAKT

info@smart-network.cz Smart Network
+420 775 649 843 Smart Network
Informace o používání cookies Smart Network
Spisová značka: C 81849, vedená u Krajského soudu v Brně Smart Network
GDPR
Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 02607450, DIČ: CZ02607450
Smart Network Sídlo: Loosova 578/9, Lesná,Brno, 638 00
Smart Network Kancelář: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)
Smart Network Úhrada vstupného na akce:
CZK: 2700633772/2010
EURO: 2701690402/2010
fb tncz linked in google fb warengo google

aplikace Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb aplikace