Představení člena: Karel Smetana SM-DATA a.s.

29.2.2024
Smart Network

Jsme středně velká účetní a daňová kancelář zabývající se vedením účetnictví a zpracováním mezd, daňovým poradenstvím a auditem a rovněž strategickým transakčním poradenstvím. Naše činnost je plně digitalizovaná a naší klientelu obsluhujeme pomocí datového centra, na klím jsou nainstalovány potřebné aplikace v cloudovém provozu, tak aby naše služby mohly být provozovány v režimu on line a na denní bázi. Pro vedení účetnictví a zpracování mezd používáme pro menší klientelu ekonomický systém Pohoda a pro větší klienty ERP systém Helios Orange iNUVIO.

logo sm data.jpg

Rovněž jsme autoři vlastních softwarových aplikací. V oblasti mezd je to mzdový portál, který usnadňuje výměnu informací mezi klientem a naší mzdovou účtárnou a také distribuci výplatních pásek a obsahuje pln elektronický proces ročního zúčtování mezd. Dále nabízíme etickou linku, která řeší za bezkonkurenční cenu veškeré povinnosti, které firmám zařizuje zákon o ochraně oznamovatelů.

Jsme certifikovaní prodejci a implementátoři ERP systému Helios Orange iNUVIO, který je určen zejména středním podnikům a řeší komplexně veškeré firemní agendy.

Více o naší činnosti naleznete na našich stránkách www.smdata.cz a na našem youtube kanálu 

 

Vývoj naší činnosti v čase

Že se chci věnovat ekonomice bylo jasné již od střední školy. Po absolvování ekonomické fakulty dnešní Vysoké školky Jana Evangelisty Purkyně v Brně jsem vystřídal různé posty v ekonomických odděleních tehdy ještě socialistických podniků a v ihned v roce 1989 jsem se vydal budovat svoji vlastní poradenskou společnost.

Ekonomice se tedy nepřetržitě věnuji 38 let a z toho 33 let podnikám v branži s vlastní firmou. Zkušenosti se postupně nabíraly v minulých 33 letech, kdy proběhla cesta z „obýváku“ k dnešní podobě střední firmy s centrálou pobočkami v Praze, Jihlavě a Brně a výše popsanou strukturou činností. O našich více jak 500 klientů se stará 60 zaměstnanců.

 

karel smetana photo 2.jpg

SM-DATA a.s. a budoucnost

V rámci operačního programu "Digitální podnik" nám byl v prosinci 2023 schválen náš projekt, kterým dokončíme digitalizaci procesů v naší firmě a opustíme papír. V rámci tohoto projektu také nabídneme našim klientům moderní reporting za pomocí uměle inteligence, kterou budou neustále interně trénovat naší nejlepší
účetní a daňoví poradci.

 

Moje rada členům klubu SN

Ač to na první pohled nevypadá, tak ekonomika a účetnictví jako její základ je úžasná věda a velice dynamická a pokud je správně používána ve spojení s výpočetní technikou a digitalizací procesů, tak může a je naprosto nepostradatelnou oporou každého podnikatele, který chce růst a při tom se vyvarovat fatálních chyb.


Tato podpora je základní přínos naší práce a na ní se pak staví další poradenské služby naší společnosti SM-DATA a.s. a to je přesně to, co mne na naší činnosti baví nejvíce a potřeba šířit tuto osvětu mne přivádí do klubu SN.

Autor: Ing. Karel Smetana

Další články

Smart Network
Smart SMART TALK rozhovor s Petrem Opavou Hostem dalšího dílu podcastu SMART TALK s Gabrielou je Petr Opava, umělec, muzikant, herec, lektor, skladatel a učitel hudby.
Detail článku
Smart Network
Smart SMART TALK inspirace: „Proč jít do podcastu?” V rámci série dílů inspirace se Gabriela zaměřuje na networking a mýty, které s ním jsou spjaté. V tomto 38. díle se Gabriela zaměřuje na otázku: Proč jít do podcastu?
Detail článku
Smart Network
Člen Za hranicemi běžného: Skupina WIV group transformuje investice do nemovitostí WIV group je nemovitostní skupina, která vznikla propojením tří silných subjektů.
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

KONTAKT

info@smart-network.cz Smart Network
+420 775 649 843 Smart Network
Informace o používání cookies Smart Network
Spisová značka: C 81849, vedená u Krajského soudu v Brně Smart Network
GDPR
Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 02607450, DIČ: CZ02607450
Smart Network Sídlo: Loosova 578/9, Lesná,Brno, 638 00
Smart Network Kancelář: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (2. patro)
Smart Network Úhrada vstupného na akce:
CZK: 2700633772/2010
fb tncz linked in google fb warengo google spotify apple podcasts

aplikace Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb aplikace