Pravidla plesu na pozvánce i v oblékání

21.1.2016
Smart Network

Detaily jsou důležité....

Pozorně si přečtěte pozvánku a ujistěte se, že rozumíte všemu co je psáno. Věci, se kterými se na pozvánce můžete setkat je několik. Například předem určený dress code či R.S.V.P. 

Pokud má pozvánka ve svém obsahu:

black tei:  jedná se o smokingový ples a muž v ničem jiném než ve smokingu nemůže přijít. Základem smokingu je samozřejmě černý motýlek. Nikdy nic jiného. Žena obléká tříčtvrteční, případně dlouhé večerní šaty. 

black suit:  zde muž obléká černý, případně tmavě modrý oblek. Žena pokud má muž tmavěmodrý oblek obléká tříčtvrteční, případně dlouhé večerní šaty. Jestliže ale muž zvolil černý oblek, žena si nesmí vzít dlouhé večerní šaty. 

white tie:  muž obléká frak a k němu bílý motýlek, žena dlouhou večerní róbu. 

Copak je na pozvánce R.P.S.V.

répondez s'il vous plaît tedy....jedná se o francouzskou zkratku, kde musíme co nejdříve organizátorům sdělit, zdali se akce zůčastníme či nikoliv. Dnes je již známá i zkratka R.L.O. jedná se o českou variantu se stejným vzkazem pro pozvané. 

Doplňky

Pamatujme si, že méně je více a většinou jsou šaty sami o sobě již zdobené a nepotřebují toho mnoho navíc. O kabelce nebo psaníčku to platí samozřejmě také. Obuv společenská, mohou být samozřejmě taneční boty a pokud to situace vyžaduje, tak muži volí lakýrky. 

Vaše ruce: zvolte raději barevný lak na nehty v barvách zlata, višně, tmavé švestky nebo čokolády, námořnické modré...

Etiketa

Muž nabízí dámě rámě, aby se o něj mohla opřít ve chvíli, kdy by mohla škobrtnout. Muž cloní dámě ve chvíli, kdy si přezouvá obuv, aby měla soukromí v případě, že organizátor nevěnoval dostatečnou pozornost této důležité věci. Žena nikdy nebere na parket sebou svojí kabelku, vždy ji ponechává na stole a může podávat ruku při představení v sedě a v rukavičkách. 

Smím prosit?

Jestliže žena odmítne muže, nesmí po zbytek večera tančit s nikým jiným, než se svým partnerem!!

Přeji Vám skvělou a bohatou plesovou sezónu a pokud Vám mohu poradit s výběrem vhodných šatů pánských i dámských, obraťte se na mě. 

Eva Vlachová, studio Eva Vlachová, Veletržní 13, Brno 602 00

najdete mě i na stránkách: mujsalon.com v sekci doporučujeme

733 195 222 | E-mail | Facebook 

 

Eva Vlachová

Další články

Smart Network
Smart Podzimní čtvrtletník roku 2017 aneb oslavili jsme 4. narozeniny Letní měsíce přinesly našemu klubu velkou spoustu novinek. i když mnozí z Vás si užívali dovolenou, my jsme pilně pracovali na rozvoji našeho klubu. Pojďme si představit novinky letních dní!
Detail článku
Smart Network
Člen CK Thajsko levně - nová nabídka pro zaměstnavatele Máte rádi cestování a láká Vás Thajsko, nebo třeba Filipíny? Tak si rozhodně přečtěte článek naší členky, která takové zájezdy pořádá. Nově přichází i se zajímavou nabídkou pro firmy.
Detail článku
Smart Network
Člen Jaký je vlastně můj osobní styl? Přijďte si sami vyzkoušet, jak se stylistika a Váš osobní styl odráží v každodenním životě každého z nás, jak umíte nakládat s oblečením a doplňky. Odneste si také tipy, jak se z toho nezbláznit.
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

Smart NetworkKONTAKT

info@smart-network.cz Smart Network
+420 775 649 843 Smart Network
Informace o používání cookies Smart Network
Spisová značka: C 81849, vedená u Krajského soudu v Brně Smart Network
GDPR
Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 02607450, DIČ: CZ02607450
Smart Network Sídlo: Loosova 578/9, Lesná,Brno, 638 00
Smart Network Kancelář: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)
Smart Network Úhrada vstupného na akce:
CZK: 2700633772/2010
EURO: 2701690402/2010
fb tncz linked in google fb warengo google

aplikace Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb aplikace