Nová možnost podnikání

25.1.2016
Smart Network

Kombinace lifestylu a finančního poradenství, právě to přináší na český trh společnost MBI Marketingberatung International s.r.o., která u nás koncept MBI zastupuje. Pobočky MBI Store mohou sloužit jako multifunkční prostor pro jednání s klienty a pořádání různorodých eventů. Nová franšízová forma vznikla díky úprávám firemní taktiky během ekonomické krize.

„V roce 2014 jsme finalizovali jak strategii, tak i další možnosti rozvoje společnosti, přičemž jednoznačně zvítězil franšízový model formou takzvaných MBI Store,” vysvětluje Igor Minjarik, jednatel společnosti MBI v ČR a SR.

MBI poradkyně na chodbě projednávají dokumenty klientů

První vlaštovkou nové koncepce je franšízová pobočka v Brně. „Náš první MBI Store v České republice je místem pro setkávání s klienty, pořádání našich lifestylových akcí i vzdělávacích seminářů,” přibližuje Minjarik. Značka působí na středoevropském trhu více než 25 let, takže není žádným nováčkem. Za tuto dobu si podle Minjarika vybudovala dobré vztahy se svými obchodními partnery nejen v Česku.  

Pomocná ruka

Podpora mateřské firmy je pro každého začínajícího podnikatele důležitá a může mu velmi ulehčit rozvoj vlastního byznysu. „Náš franšizant se může spolehnout na podporu v rámci právních služeb, účetnictví, daní, marketingu, IT servisu, produktového servisu a především na mezinárodní vzdělávání prostřednictvím MBI Academy,” vysvětluje Minjarik.

I přesto, že je trh v oblasti finančních služeb v České republice přesycen, vidí zde společnost prostor pro rozvoj, a to i díky svému originálnímu konceptu. „V letošním roce bychom chtěli zahájit jednání minimálně s pěti až osmi zájemci o náš franšízový systém,” upozorňuje Minjarik a dodává, že do konce letošního roku by firma ráda otevřela alespoň tři nové franšízové pobočky MBI Store.

Důraz na kvalitu

Velké množství poboček však nemá význam, pokud nenabízejí kvalitní služby, které odpovídají standardům mateřské společnosti. „Spíše než na množství nových poboček klademe důraz na jedinečnost, kvalitu poradenství, příjemnou atmosféru a zejména na prosperitu našich MBI Storů. Tudíž bychom jejich počet viděli na 20, maximálně 25 v rámci České republiky,” přibližuje záměry firmy Minjarik

Finanční trhy se prudce mění a jsou ovlivňovány mnoha trendy. „Silná konkurence v rámci finančního zprostředkování, očekávané legislativní změny a zvyšující se finanční gramotnost českého obyvatelstva budou určovat budoucí podobu finančního trhu v ČR,” vysvětluje Minjarik a dodává, že společnosti, které se novým podmínkám nepřizpůsobí, budou mít v příštích několika letech problém najít místo na trhu.  

Zdroj: portál Franchising.cz

Kateřina Srostlíková

Další články

Smart Network
Smart Rozhovor s Gabrielou Mrkvicovou v BusinessTalk V prosinci 2019 se zakladatelka Podnikatelského klubu, networkerka a moderátorka, Gabriela Mrkvicová zúčastnila rozhovoru s jedním z našich členů v pořadu businesstalk. Co na sebe prozradila?
Detail článku
Smart Network
Smart Závěrečný čtvrtletník, aneb shrnutí roku 2015 Rok 2015 se pomalu blíží ke svému konci a my bychom vám rádi představili novinky, které pro vás připravujeme pro rok 2016. Nechte se provést malou ochutnávkou novinek ve Smart Networku.
Detail článku
Smart Network
Člen Benefiční koncert Ars Brunensis Chorus a bubeníka Pavla Fajta 29.11. Přijďte podpořit děti se zdravotním postižením. Slezská diakonie Vás zve na benefiční akci, která se uskuteční na Hvězdárně Brno.
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

Smart NetworkKONTAKT

info@smart-network.cz Smart Network
+420 775 649 843 Smart Network
Informace o používání cookies Smart Network
Spisová značka: C 81849, vedená u Krajského soudu v Brně Smart Network
GDPR
Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 02607450, DIČ: CZ02607450
Smart Network Sídlo: Loosova 578/9, Lesná,Brno, 638 00
Smart Network Kancelář: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)
Smart Network Úhrada vstupného na akce:
CZK: 2700633772/2010
EURO: 2701690402/2010
fb tncz linked in google fb warengo google

aplikace Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb aplikace