Možnost náhradního plnění je jen třešničkou na dortu, říká Petr Horký

12.7.2021
Smart Network

Desítky firem pravidelně využívají možnost náhradního plnění prostřednictvím nákupu výrobků nebo služeb MYJÓMI družstva invalidů. Pro firmy s více než pětadvaceti zaměstnanci, které ovšem samy nedisponují potřebným čtyřprocentním podílem zdravotně znevýhodněných pracovníků, jsou výrobky či služby z MYJÓMI nezřídka výhodnější než finanční odvod do státního rozpočtu. Využijí je pro svůj další rozvoj.

„Nejčastěji náhradní plnění využívají firmy při balicích a kooperačních pracích, kdy pro ně balíme, přebalujeme nebo kompletujeme různé produkty, připravujeme vánoční nebo dárkové balíčky z výrobků, které si dodají nebo jim je obstaráme my, a podobně. Další zákazníci zase mají v rámci náhradního plnění zájem o naše Betelné šátky nebo ponožky na přání z pletací dílny, které pak nabízejí svým zaměstnancům nebo obchodním partnerům. Oblíbené jsou také služby naší ruční automyčky, kterou pro mytí svého vozového parku využívají především brněnské firmy,“ přiblížil předseda představenstva MYJÓMI Petr Horký s tím, že o náhradní plnění v různém objemu má měsíčně opakovaně zájem zhruba patnáct až dvacet zákazníků. Další subjekty odebírají výrobky či služby nepravidelně, nárazově, kupříkladu jednou za dva měsíce nebo čtvrtletně.   

1.jpg

Kritériem je kvalita

Možnost náhradního plnění je však podle Petra Horkého pouze třešničkou na dortu, drobnou konkurenční výhodou, neboť na prvním místě jednoznačně zůstává stoprocentní kvalita nabízených služeb a výrobků. „Rozhodně to není tak, že automaticky dostaneme zakázku jenom proto, že firmám nabízíme náhradní plnění, takže si můžeme dovolit odvést nekvalitní práci. Na kvalitě si navíc velmi zakládáme, o čemž svědčí kladné reference zákazníků, a to i těch, kteří o náhradní plnění nemají zájem, ale stojí o naši práci, protože už ví, že dostanou precizně odvedenou zakázku,“ vyjádřil se předseda představenstva.  

Mimo výše zmíněných možností jsou nabízeny třeba i některé produkty od kooperujících firem, nicméně také v tomto případě se jedná o nabídku nějakým způsobem obohacenou o práci zdravotně znevýhodněných zaměstnanců. Příkladem jsou třeba dárková psaníčka s individuálním potiskem, do kterých zaměstnanci MYJÓMI vkládají českou čokoládu vyrobenou v královédvorské firmě Carla, případně jde o produkt ze spolupracujících chráněných dílen. To platí i pro výběrovou jihoamerickou nebo africkou kávu, kterou praží zaměstnanci sociálního podniku NATURPARK 12 v Kokoříně. Co se týče tvorby balíčků pro různé příležitosti, a to včetně produktů balených pro kosmetické firmy, v dílnách MYJÓMI, které se nacházejí na osmi místech republiky, jich je ročně připraveno a vyexpedováno více než půl milionu.  

2.jpg

Práce hendikepovaných

Do budoucna se výhledově počítá s dalším rozšířením produktové nabídky, což bude znamenat i nové možnosti volby pro zákazníky, kteří při spolupráci s MYJÓMI upřednostňují náhradní plnění. „Idejí máme více, rýsuje se několik nových oblastí působnosti, ale podstatné pro nás je, abychom vždy nabízeli služby a výrobky s přidanou hodnotou práce zdravotně znevýhodněných lidí, ne pouze přeprodej. Zatím stabilizujeme naši stávající nabídku, která je již poměrně rozsáhlá, než se pustíme do dalšího rozšiřování portfolia služeb a produktů,“ dodal Petr Horký.

3.jpg

MYJÓMI OBCHODNÍ BROŽURU ODESÍLÁME ZDARMA
→ Nechejte si zaslat na e-mail naši obchodní brožuru, kde Vám podrobně představíme všechno, co umíme! V MYJÓMI totiž víme, že firemní dárky je třeba řešit s předstihem, a ne na poslední chvíli. Napište si o ni zdarma přes náš formulář, který najdete na konci tohoto odkazu.

Autor: Lenka Mašová

Další články

Smart Network
Člen Jarní barvy v šatníku Uf..konečně je tady jaro a sním přichází na řadu základní otázka. Co si mám vzít probůh na sebe? Stojím u přetékající skříně, ale i přesto nemám co na sebe.
Detail článku
Smart Network
Smart PODCAST s Gabrielou Mrkvicovou: Každý podnikatel by se měl umět seznámit Gabriela Mrkvicová byla hostem podcastu z edice Vím, jak.. Poslechněte si, jak se můžete snadno a rychle seznamovat na akcích, co je to networking a jak získat cenné kontakty.
Detail článku
Smart Network
Smart Fotoreport ze křtu knihy Líheň podnikatelských nápadů Osm zajímavých hostů, osm příběhů o úspěšném podnikání a cestě k němu. Jedna akce Smart Networku a samozřejmě networking. Jak vypadal křest knihy Líheň podnikatelských nápadů? Přinášíme Vám fotoreport.
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

Smart NetworkKONTAKT

info@smart-network.cz Smart Network
+420 775 649 843 Smart Network
Informace o používání cookies Smart Network
Spisová značka: C 81849, vedená u Krajského soudu v Brně Smart Network
GDPR
Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 02607450, DIČ: CZ02607450
Smart Network Sídlo: Loosova 578/9, Lesná,Brno, 638 00
Smart Network Kancelář: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)
Smart Network Úhrada vstupného na akce:
CZK: 2700633772/2010
EURO: 2701690402/2010
fb tncz linked in google fb warengo google

aplikace Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb aplikace