Letní aktivity na Senior Pointu Brno, Mendlovo nám. 1 a jsou v plném běhu

16.7.2019
Smart Network

Ve druhém prázdninovém týdnu jsme měli rovnou dvě akce. V úterý 9. 7.  a ve středu 10. 7. 2019.

obr3.png

V úterý proběhla „Prazdninová svačinka s Mary´s Meals“. Povídání paní Kristýny Třeškové bylo velmi poutavé a tím, že se nás zatím schází celkem málo, bylo i dost prostoru na spoustu otázek. Nejprve nám představila projekt MM od jeho vzniku až po současnost, možnosti jak se aktivně zapojit, tak také došlo na konkrétní příklady z jednotlivých oblastí. Jak dětem pomáhá strava podávaná ve školách. Děti jsou dychtivé po vzdělání, protože vědí, že jen takto mohou výrazně ovlivnit svoji budoucnost. Protože jsou dětem podávány regionální jídla z regionálních surovin, dochází takto i k podpoře drobných lokálních zemědělců, kterým je tímto také zajištěna obživa. Už se těšíme na další poutavé setkání s ní jako garantem projektu, který proběhne ještě o prázdninách opět v úterý dne 27.8. na našem Senior Pointu od 9.30 hod.

obr1.png

Středeční dopoledne se neslo v duchu léčivého konopí. Jako garant nad touto akci se do našich aktivit zapojil pan Tomáš Horáček, který si pro nás připravil velmi zajímavé povídání s prezentací a malou ochutnávkou. Vzali jsme to pěkně od začátku. Historicky přes botaniku, chemii

až došlo i na malou lekci zdravovědy. Že naši vědci mají i jedno světově uznávané prvenství z této oblasti mnozí z nás ani nevěděli. Koho z nás by běžně bez většího zamyšlení napadlo, že např. zámek Konopiště je odvozen od této léčivé bylinky? A jména? No přece Konopník, Konopka apod. jsou také dodnes běžná. Shodli jsme se na tom, že téma konopí je někdy zbytečně tabuizováno. Jen je potřeba větší osvěta kde a jak pomáhá. Vždyť tato léčivka je použitelná pro všechny od miminek až po domácí mazlíčky. Jen je dobré vědět, jak ji správně používat, jako u všech bylinek. A která je ta správná? My už teď dobře víme, že je to „Konopí seté“.

 

V úterý 16.7. od 9.30 hod se budeme opět těšit na další část a program si pro nás připravil tentokrát z oblasti sociální pan PhDr. Lukáš Karnet z organizace „Klára pomáhá z.s.“. Určen je především pro pečující osoby a je s tím spojené poradenství.

obr4.png

Daniela Hanzlíková

Další články

Smart Network
Smart Nepostradatelná networkerka při otevírání studia Na konci srpna využila služeb networkerky i paní Helena Pudilová při otevírání svého nového STUDIA HELENA. Co všechno networkerka Gabriela zastala a byla paní Pudilová spokojená?
Detail článku
Smart Network
Člen ZBAVILI JSME PIVO TĚLA Zbavili jsme pivo těla, aby z něho zůstal jenom nejčistší spirit. V Brně si tento spitit můžete dopřát ve spojení s dobrým jídlem jenom v Restaurant MITROVSKI.
Detail článku
Smart Network
Člen Nákupy u mužů? Komfort především Zdlouhavé bloumání po prodejnách s pocitem, že vlastně nevíme přesně co chceme. Jedno mají ale muži většinou společné. Chtějí vypadat prostě skvěle.
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

Smart NetworkKONTAKT

info@smart-network.cz Smart Network
+420 775 649 843 Smart Network
Informace o používání cookies Smart Network
Spisová značka: C 81849, vedená u Krajského soudu v Brně Smart Network
GDPR
Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 02607450, DIČ: CZ02607450
Smart Network Sídlo: Loosova 578/9, Lesná,Brno, 638 00
Smart Network Úhrada vstupného na akce: CZK: 2700633772/2010 EURO: 2701690402/2010
Smart Network Kancelář: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)
fb tncz linked in google fb warengo google

aplikace Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb aplikace