Letní aktivity na Senior Pointu Brno, Mendlovo nám. 1 a jsou v plném běhu

16.7.2019
Smart Network

Ve druhém prázdninovém týdnu jsme měli rovnou dvě akce. V úterý 9. 7.  a ve středu 10. 7. 2019.

obr3.png

V úterý proběhla „Prazdninová svačinka s Mary´s Meals“. Povídání paní Kristýny Třeškové bylo velmi poutavé a tím, že se nás zatím schází celkem málo, bylo i dost prostoru na spoustu otázek. Nejprve nám představila projekt MM od jeho vzniku až po současnost, možnosti jak se aktivně zapojit, tak také došlo na konkrétní příklady z jednotlivých oblastí. Jak dětem pomáhá strava podávaná ve školách. Děti jsou dychtivé po vzdělání, protože vědí, že jen takto mohou výrazně ovlivnit svoji budoucnost. Protože jsou dětem podávány regionální jídla z regionálních surovin, dochází takto i k podpoře drobných lokálních zemědělců, kterým je tímto také zajištěna obživa. Už se těšíme na další poutavé setkání s ní jako garantem projektu, který proběhne ještě o prázdninách opět v úterý dne 27.8. na našem Senior Pointu od 9.30 hod.

obr1.png

Středeční dopoledne se neslo v duchu léčivého konopí. Jako garant nad touto akci se do našich aktivit zapojil pan Tomáš Horáček, který si pro nás připravil velmi zajímavé povídání s prezentací a malou ochutnávkou. Vzali jsme to pěkně od začátku. Historicky přes botaniku, chemii

až došlo i na malou lekci zdravovědy. Že naši vědci mají i jedno světově uznávané prvenství z této oblasti mnozí z nás ani nevěděli. Koho z nás by běžně bez většího zamyšlení napadlo, že např. zámek Konopiště je odvozen od této léčivé bylinky? A jména? No přece Konopník, Konopka apod. jsou také dodnes běžná. Shodli jsme se na tom, že téma konopí je někdy zbytečně tabuizováno. Jen je potřeba větší osvěta kde a jak pomáhá. Vždyť tato léčivka je použitelná pro všechny od miminek až po domácí mazlíčky. Jen je dobré vědět, jak ji správně používat, jako u všech bylinek. A která je ta správná? My už teď dobře víme, že je to „Konopí seté“.

 

V úterý 16.7. od 9.30 hod se budeme opět těšit na další část a program si pro nás připravil tentokrát z oblasti sociální pan PhDr. Lukáš Karnet z organizace „Klára pomáhá z.s.“. Určen je především pro pečující osoby a je s tím spojené poradenství.

obr4.png

Daniela Hanzlíková

Další články

Smart Network
Člen Moje setkání s privátním konciéřem Nový projekt, reklamace a převoz nemalé finanční částky.
Detail článku
Smart Network
Smart Den otevřených dveří ve firmě REMET networkerka zvládla na jedničku! Správná networkerka je opravdu všestranná a nezalekne se žádné výzvy. Proto se s chutí pustila i do akce Den otevřených dveří ve firmě REMET...
Detail článku
Smart Network
Člen SUSHI VEČER S WELLNESS POBYTEM Srdečně Vás zveme na jedinečný tématický večer s možností ubytování a wellness, konaný v Penzionu Horácko - Tři Studně Těšit se můžete na : - výborný sushi raut - škola přípravy sushi - vystoupení Alana Novotného (herec MDB)
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

KONTAKT

Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 02607450, DIČ: CZ02607450
Smart Network Úhrada vstupneho na akce: 2700633772/2010
Smart Network Loosova 578/9, Lesná,Brno, 638 00
Smart Network Provozovna: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)
fb tncz linked in google fb warengo google

aplikace Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb aplikace