Ve čtvrtek 26.5. večer se sál Kinokavárny v Černých polích rozezněl potleskem a nenuceným smíchem publika z řad přátel, rodiny, kolegů i nově nabytých nadšených fanoušků autorky Zdeny Markové, jejíž prvotina byla vydaná pod názvem „Zápisník single třicítky“ ve spolupráci University of Applied Management a Smart Network. S absolutní lehkostí a profesionalitou nás tímto večerem provázela vždy usměnavá moderátorka Gabriela Mrkvicová.
Knihu slavnostně pokřtil doktor Petr Pacher, který se na vydání knihy podílel a inspiroval zveřejnění do té doby „šuplíkové zápisníkové tvorby“ jak ji sama autorka nazvala. Následovalo autorské čtení, které i zatím nerozhodné návštěvníky zcela jistě přesvědčilo, že se jedná o zajímavé, vtipné čtení z autorčina života, především v oblasti vztahů a partnerství.
Kniha plná emocí
Kniha je specifická velmi vnímavými postřehy a humorným nadhledem, se kterým jsou podány i méně radostné události a fakta, která provázejí existenci nezadané mladé ženy v dnešní moderní době.
Autorka se nevyhýbá ani tématu sexuality, ale poskytuje zcela otevřený náhled do ženského vnímání intimity a zvýrazňuje důležitost role partnerství i v životě dospělé a samostatné ženy.
Jak mnohokrát v průběhu večera zaznělo, kniha je plná emocí a jen díky nim je kniha na světě. První zápisky vznikaly jako deníkové zpovědi, svým způsobem duševní očista od všech emocionálních zvratů a nástrah života, kniha se podle autorky sama vyvíjela a žila vlastním životem od prvního okamžiku, kdy se začaly písmena formovat na papír.
Improvizační chvilka i zapojení operního zpěváka
Aby nebyl večer pouze rozjímáním nad složitostmi života, autorka se jako velká milovnice divadla a především improvizace rozhodla otevřít publiku další stránku své osobnosti a představit ji divákům pomocí improvizačních scének se svým dlouholetým kolegou.
Scénky se odehrály na témata zadaná publikem na jejich přání, pomocí hlasů z publika nebo anonymní formou sms. Improvizace tak byly inspirované světem zvířat i kultovními filmy jako jsou Star Wars nebo Pulp Fiction.
Publikum ocenilo zábavné propojení s autorčinou oblíbenou aktivitou hlasitým smíchem a potleskem. Scénky rozzářily obličeje všech přítomných nefalšovaným veselím a poskytly nám další námět k přemýšlení a klíč k pochopení knihy.
Závěrem aktivního programu bylo neplánované zapojení operního zpěváka z Janáčkova divadla, který bez přípravy zapěl publiku několik známých árií jako díky autorce a také jako dárek k jejím narozeninám. Třešničkou na dortu byla možnost koupě knihy a autogramiády, které svorně využilo celé publikum.