Business Casual pro Smart Network

7.8.2020
Smart Network

Business Casual pro Smart Network

Ta akce je dnes? Co si vzít na sebe? Zřejmě znáte situace, které způsobí orosené čelo a mírný stres. Setkání s podnikateli, jednateli významných firem i obchodními přáteli je příležitost, jak vytvořit pozitivní první dojem a moci na něj navázat seznámením a případným rozhovorem.

Vaše služba nebo výrobky mají jistě nějakou hodnotu. Vy jste součástí služby, vy reprezentujete výrobek. Před tím, než budete mít možnost promluvit, případně sebe a co děláte představit, před tím vším vás všichni uvidí.

Ať chcete či nikoli, oči ostatních vyhodnotí, zda to, co říkáte, také vyjadřujete ostatními způsoby. Oděv pokrývá více jak 80 % povrchu vašeho těla a je součástí vaší osobní a firemní komunikace. V žádném případě však nejde o to, abyste se za někoho převlékali či si nasazovali nějakou masku. Naopak, to, co máte na sobě by mělo vyjadřovat vaše hodnoty a kultivovanost vaší firmy.

Na podnikatelská setkání Smart Network je vhodný dostatečně reprezentativní, avšak ležérně a hravě zkombinované oděvy - Business Casual. Pro ženy to znamená snoubit decentní barvy v nenásilnou a nevtíravou kompozici. Souznění dosáhnete spojením klasických a nevyzývavých kusů oděvů v různých barvách, světlých i tmavých. Zde jsou tipy na Business Casual dress code pro ženy:

business_casual_SN_women2.png

 • halenka, jednobarevný top nebo dámská košile
 • pouzdrové šaty se zajímavým detailem
 • sako nebo propínací svetr typu cardigan
 • dámské kalhoty klasického střihu
 • decentní sukně vhodná k vaší postavě
 • lodičky na nižším podpatku nebo baleríny
 • střídmé šperky nebo bižuterie a vhodná kabelka

Pro muže tento dress code znamená snížit formálnost ryze obchodního oděvu, odložit jednobarevný oblek a zkombinovat různé oděvy při dodržení základních pravidel. Zde platí, že světlé kalhoty se hodí k tmavšímu saku a opačně. Kravata či motýlek je sice volitelná, ale vždy dodá svému nositeli na vážnosti a důvěryhodnosti.

business_casual_SN_men2.png

 • světlá košile výhradně s dlouhým rukávem
 • kalhoty oblekového střihu nebo chinos
 • vhodné jednořadé nebo dvouřadé sako
 • v chladném období separátní vesta nebo svetr
 • kravata či motýlek s adekvátním kapesníčkem
 • nenápadné ponožky, které ladí s kalhotami či doplňky
 • šněrovací boty, mokasíny nebo loafers

Nutno dodat, že psaným pravidlem je, že na večerní podnikatelská setkání může být oděv formálnější, na ranní smíte formality, tedy toho klasického, lehce konzervativního nádechu, ubrat. Oblékání je a mělo by být stále vyjádřením vaší osobnosti a hodnot vaší firmy.

Návod a grafiku připravil Daniel Šmíd, lektor etikety a kultivovaného projevu. Další tipy k oblékání a chování najdete na jeho blogu www.danielsmid.cz/blog

 

 

Autor: Daniel Šmíd

Další články

Smart Network
Člen SPORTOVNÍ DEN MYJÓMI 2016! Přestože se pomalu blížíme ke konci roku, léto nás již opustilo, tak jsem si dovolil zavzpomínat na letní horka, kdy se pořádal Sportovní den MYJÓMI. Rádi bychom se s Vámi podělili o nevšední zážitky. Proto čtěte dál.
Detail článku
Smart Network
Smart Nebojte se psát: Vaše články čtenáře zajímají Myslíte si, že psaní článku je ztráta času? Statistiky hovoří jinak. O Vaše články na webu SMART NETWORK je zájem. Přečtěte si, proč se vám psaní vyplatí.
Detail článku
Smart Network
Člen Martin Másilko: Socionika mi poskytla srozumitelné odpovědi Martin Másilko pomáhá klientům s rozdílnostmi ve vnímání světa a pochopením vzájemných interakcí, učí nás objevovat nejen své silné stránky, ale přijmout i ty slabé. Poté už stačí málo najít svou kýženou pozici ve společnosti.
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

Smart NetworkKONTAKT

info@smart-network.cz Smart Network
+420 775 649 843 Smart Network
Informace o používání cookies Smart Network
Spisová značka: C 81849, vedená u Krajského soudu v Brně Smart Network
GDPR
Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 02607450, DIČ: CZ02607450
Smart Network Sídlo: Loosova 578/9, Lesná,Brno, 638 00
Smart Network Úhrada vstupného na akce: CZK: 2700633772/2010 EURO: 2701690402/2010
Smart Network Kancelář: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)
fb tncz linked in google fb warengo google

aplikace Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb aplikace