UAM: Máte na to být dobrým lídrem?

25.10.2016
Smart Network

Co definuje dobrého lídra?

Všichni jsme slyšeli termín rozený lídr nebo vůdce, ale lze se jím stát, pokud jste se s tím nenarodili? Zatímco výzkum by měli provádět špičkoví odborníci, převládá názor, že „vůdcovství“ neboli leadership je dovednost, kterou se jde naučit. Leadership je akt využití svých dovedností a znalostí tak, aby vedl do akcí i ostatní. Přístup, důvěra a pozitivita jsou základními stavebními kameny velkého lídra. Jednoduše řečeno, leadership je schopnost osoby nebo skupiny přesvědčit ostatní, aby splnili jejich příkazy.

Co musí lídr zvládat?

Co to vlastně znamená být lídrem? Kdo nebo co rozhoduje o tom, co dělá lídra výjimečným? Jak se můžete stát velkým lídrem? Neexistují na to jasné a stručné odpovědi, jsou tu však základní rysy, které by měl dobrý lídr mít. Být lídrem vás může udělat populárním, ale neměla by to být soutěž, kdo je lepší.

Dobrý vůdce je někdo, kdo má na mysli cíle a ví, jak jich dosáhnout.Skutečný vůdce bude moci inspirovat lidi, aby se podělili o své vize. Velký vůdce musí mít na paměti, že musí udržet kontrolu navzdory možné opozici, a vždy se přiklonit k takovému rozhodnutí, které je dobré pro většinu. Lídr vede ostatní k rozhodování a zároveň jim dodává pocit moci a šikovnosti.

 

Jak se mohu stát dobrým lídrem?

Je možné se stát úspěšným a živým vůdcem. Nezapomeňte, že pokud jste šéfem, ještě to neznamená, že jste také lídrem. Musíte shromažďovat znalosti a učit se dovednostem - vést lidi kolem vás k větším věcem. Abyste se stali velký vůdcem, začněte postojem „mohu/umím“ a touhou dokázat velké věci.

Je nutné si uvědomit, že abyste mohli být lídrem, musíte mít následovníky. Nejde ani tak o podřízené, ale o jakési spolucestující, které budou používat vaše vedení k pokračování na cestě k úspěchu. Jakmile se rozhodnete sami učit potřebné dovednosti a znalosti, vítězství je na dosah ruky.

 

Chcete vědět více? Zde si přečtěte, jak zdokonalit leadership ve své firmě.

Autor článku: Kateřina Jančíková - redaktorka

Další články

Smart Network
Členové Jak jsem využila služby osobního konciéře Ples, obchodní večeře, společenská akce.... manžel je pracovně vytížen nebo je doma s dětmi a vy potřebujete s sebou příjemný, profesionální doprovod?
Detail článku
Smart Network
Smart Představujeme moderátora business akcí v Brně: Petr Horký Business rána v Brně vede nově Petr Horký. Přečtete si následující rozhovor a dozvíte se, v jakém oboru podniká a jakých úspěchů v životě dosáhl.
Detail článku
Smart Network
Členové Představení člena Tomáše Lénárda - režiséra, kameramana i scénáristy Našim členem v Praze je Tomáš Lénard, který se zabývá tvorbou videí od prvotního návrhu scénáře až po režii, kameru a střih. Přečtěte si tento zajímavý rozhovor a odhalte, co nám na sebe Tomáš prozradil!
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

KONTAKT

info@smart-network.cz Smart Network
+420 775 649 843 Smart Network
www.smart-network.cz Smart Network
Facebook
Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 026 07 450, DIČ: CZ 026 07 450
Smart Network Úhrada vstupneho na akce: 2700633772/2010
Smart Network Loosova 578/9, Brno, 638 00
Smart Network Provozovna: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)