Rozhovor s fotografem Martinem Dobrovolným

6.4.2018
Smart Network

Pane Dobrovolný, v předchozím článku jste nám obecně představil co vše fotíte, můžete nám říci konkrétně o nějakém zajímavém projektu z poslední doby?

Nedávno mě oslovila výtvarnice a designérka Helena Pivoňková, která tvoří značku Helsigny. Potřebovala portréty pro svou prezentaci a následně jsem digitalizoval i její nádherné abstraktní obrazy, se kterými pak dál pracuje ve svém designu. Dělá velmi zajímavé věci a tato spolupráce je opravdu inspirující. Navíc k umění a obzvláště malbě mám velmi blízký vztah, takže mě to opravdu baví.

 

Jak takový projekt probíhá?

Nejprve se vždy snažím co nejpodrobněji vyslechnout k jakému účelu fotky mají sloužit. e286955a9dfa.jpgPři té příležitosti se snažím co nejlépe poznat osobnost, kterou budu fotit, její sny, vize, vše co k ní patří. Na základě toho navrhnu konkrétní zpracování, volbu lokace a pokusím se vysvětlit svůj záměr. Občas používám i nákresy pro lepší názornost. Poté si dohodneme termín a následuje samotná realizace. K focení si ve většině případů zvu profesionální vizážistku, aby výsledek byl perfektní po všech stránkách. Následuje fáze zpracování, retuší, fotomontáží a úprav, kdy při složitějších zakázkách průběžně konzultuji výsledek se zákazníkem, aby byl přesně dle jeho představ. Vše je zakončeno předáním výsledných dat či zajištěním tisku, pokud je požadován.  

 

Chystáte něco zajímavého, co byste zde rád zmínil?

Ano, momentálně rozjíždím takový zajímavý projekt, který se jmenuje Bez obleku. Jak už sám název napovídá, nese se zejména v neformálním duchu a jeho cílem je pomocí krátkých video spotů představit veřejnosti různé kreativní nápady a zajímavé lidi. Mou vizí je vytvořit takovou otevřenou platformu, do které se může zapojit každý kdo bude chtít přispět svým umem a talentem. Už dlouho mě lákalo zkusit vytvořit něco, co lidem pomůže k tomu, aby dělali co je naplňuje a co vnímají jako své poslání a dokázali se tím i uživit. Domnívám se, že k tomu je zapotřebí vzájemná podpora a spolupráce a kolem tohoto projektu by mohla časem vzniknout i taková přirozená komunita. V současné době je tento projekt zatím v plenkách a je postavený hlavně na videích a fotografiích. Věřím, že se postupně přidají další lidé, které tato myšlenka osloví.

b19b2d1b3ff0.jpg 

Jakou formou nejčastěji prezentujete svou práci?

V dnešní digitální době většina fotek skončí na sociálních sítích nebo webech. I tento způsob prezentace má něco do sebe, pro svou rychlost a pohotovost. Tištěné práce jsou už takovou vzácností, ale o to víc si je užívám. Miluju třeba kvalitní fotoknihy a tisk na velké formáty, tam fotografie získají úplně jiný rozměr.

 

Které akce klubu SN máte nejraději?

Jednoznačně Business rána, je to takový příjemný inspirující rozjezd do nového dne. Jen to vstávání mi někdy dělá trochu problémy :).

 2c8bf91d120e.jpg

Autor článku: Martin Dobrovolný

Další články

Smart Network
Členové Country fest 2015 26.6. 2015 proběhl první ročník Country festu v brněnském Prýgl baru.
Detail článku
Smart Network
Smart Partner vánočního NETWORKINGU 2015: Petra Sedláková Představujeme vám partnera našeho vánočního NETWORKINGU 2015 Petru Sedlákovou. V jaké oblasti podniká a čím vám může být nápomocná? Přečtěte si náš článek a dozvíte se všechny tyto i mnohé další informace!
Detail článku
Smart Network
Členové Chcete se z dovolené vrátit s dluhy? Jak z vysněné dovolené neudělat finanční peklo? Odjíždíte za sluníčkem k moři a najednou se stane něco, co nečekáte. Skončíte v nemocnici, kdo to zaplatí, aneb na co vše máte nárok?
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

KONTAKT

info@smart-network.cz Smart Network
+420 775 649 843 Smart Network
www.smart-network.cz Smart Network
Facebook
Smart Network
Gdpr
Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 026 07 450, DIČ: CZ 026 07 450
Smart Network Úhrada vstupného na akce: 2700633772/2010
Smart Network Loosova 578/9, Brno, 638 00
Smart Network Provozovna: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)
Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb