MARKETINGOVÁ KANCELÁŘ.CZ radí: Jak určit cestu pro dosažení cílů

24.11.2015
Smart Network

Ovšem strategické cíle nejsou to stejné, jako měřitelné cíle, neboli metriky. A bez splnění metrik pravděpodobně vašich cílů nedosáhnete. Jak byste tedy měli vyjádřit vaše strategické cíle v řeči měřitelných cílů?

Pokud je vaším cílem například zvýšení prodeje, jednou z cest je získat více zájemců o vaši nabídku, dát jim správné informace ve správný čas, překlopit je v potenciální zákazníky a ty přivést až k uzavření obchodu. Jednou z metrik v tomto procesu pak například může být počet zájemců, které se podaří přivést do dalšího stádia rozhodovacího procesu. Abyste stanovili konkrétní kroky, které je třeba udělat, můžete použít tento jednoduchý návod.

Doplňte následující věty:

  • Abychom dosáhli ......(doplňte metriku)
  • Budeme ......(dělat to a to)
  • Tímto způsobem .......(seznam konkrétních marketingových opatření a nástrojů, které pomůžou)

 

Výsledkem bude akční plán, jako je například tento:

Abychom dosáhli 20% konverzní poměr zájemců, budeme se soustředit na zvyšování jejich preference směrem k naší nabídce v rozhodovací fázi a to tím, že budeme více využívat reference a testimoniály našich současných zákazníků, zveřejňovat je pravidelně a systematicky v on-line prostoru, zejména na sociálních sítích.

Nyní můžete místo s abstraktními cíli pracovat s konkrétními metrikami a budete mít definované kroky, pomocí kterých jich budete umět dosáhnout.

Jak naplánujete dosažení vašich cílů vy?

Přečtěte si další praktické rady pro vaše podnikání na našem blogu.

Autor článku: Monika Kosturová

Další články

Smart Network
Členové Rozhovor s Mgr. Monikou Nevolovou majitelkou firmy Umění v práci - novinky za poslední rok Přečtěte si v zajímavém článku od naší členky Mgr. Moniky Nevolové - majitelky firmy Umění v práci, co je za poslední rok u ní nového :)
Detail článku
Smart Network
Členové Slavnostní otevření studia v nových prostorách Pět měsíců usilovné práce slavilo úspěch! Z domu v historické části Jihlavy se stal dům krásy. Luxusní design a vybavení čtyřpatrového domu se originálně doplňuje s původními starobylými prvky.
Detail článku
Smart Network
Smart Křest knihy Líheň podnikatelských nápadů: O svůj příběh se podělí Ing. Vladimír Klescht Chcete vybudovat úspěšnou poradenskou firmu s mezinárodním přesahem? I přesto, že je Vladimír již "důchodcem na plný úvazek", jeho firma Welko Team, s.r.o. školí výživové poradce od Čech až po Košice.
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

KONTAKT

info@smart-network.cz Smart Network
+420 775 649 843 Smart Network
www.smart-network.cz Smart Network
Facebook
Smart Network
GDPR
Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 026 07 450, DIČ: CZ 026 07 450
Smart Network Úhrada vstupného na akce: 2700633772/2010
Smart Network Loosova 578/9, Brno, 638 00
Smart Network Provozovna: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)
Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb